Присвячену Голокосту експозицію відкрили в Іршаві

В історико-краєзнавчому музеї в Іршаві відкрили експозицію, присвячену Голокосту в регіоні. Сформували стенди на основі копії фотоальбому Лілії Якоб – уродженки села Білки, яка вижила в Аушвіці і оприлюднила фотодокази нацистських знущань.

З 16 квітня до 6 червня 1944 року, загалом 52 дні тривало зосередження в гетто і депортація євреїв з Закарпаття. Потяги в Освенцім почали вирушати 14 травня. Наразі оприлюднена офіційна цифра – 85 тисяч закарпатських жертв Голокосту. Не оминула трагедія й Іршавщину.

Саме момент прибуття до концтабору зобразили на меморіалі жертвам Голокосту, який у 2016 році встановили у селі Білки. Тут до другої світової війни діяла потужна єврейська громада.

Хоча дехто все ж таки повернувся, зокрема Лілія Якоб. Єдина людина з Білок, яка вижила. Її у 18 річному віці депортували в концтабір Дора-Міттельбау. В квітні його звільнили американці і під час рятувальних робіт вона знайшла фотоальбом в кому виявила світлини своїх знайомих, родичів і навіть свої, які зображували прибуття ешелону до конценраційного табору.

Фотокопія світлин цього альбому – одна з частин експозиції, присвяченої Голокосту на Іршавщині. Взагалі вона складається з двох: у першій показано життя євреїв до депортації.

Допомагав у створенні експозиції директору музею професор з Сполучених Штатів – Джон Свонсон. Саме він надіслав фотокопію альбому Лілі Якоб.

Експозиція в музеї діятиме постійно. І є така ймовірність, що поповнюватиметься.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 8 =