Лісова охорона на Рахівщині порушила законодвство про публічні закупівлі

На Рахівщині державна лісова охорона ігнорує вимоги законодавства про публічні закупівлі, стверджує прокуратура Закарпатської області. Прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу паливо-мастильних матеріалів на суму понад 3,6 млн. грн.

За повідомленням пресслужби прокуратури обоасті, службові особи одного із державних лісомисливських господарств у Рахівському районі у червні 2019 року в порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі», без застосування визначених тендерних процедур закупівель уклали із приватним підприємцем договір купівлі-продажу паливо-мастильних матеріалів на загальну суму 3 600 000 грн.

Прокуратура наполягає на тому, що державне лісомисливське господарство виступає замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (п. 9 ст. 1), а тому закупівля товарів, робіт і послуг повинені здійснюватись виключно за результатами публічних торгів, проведених у порядку, визначеному цим Законом.

Уклавши прямий договір закупівлі товару, державне лісомисливське господарство фактично ігнорує визначені ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» принципи здійснення закупівель та мету цього Закону щодо забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції.

Наведені порушення Закону та невжиття уповноваженими органами влади заходів щодо їх усунення послужили підставою прокуратурі для звернення з позовом до суду для захисту інтересів держави у бюджетній сфері.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 3 =