На Закарпатті починається епідсезон грипу, пік очікують у грудні

Стартув новий епідсезон грипу в Україні. За прогнозами епідеміологів, наступного сезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє до від 5,4 до 6,7 мільйонів людей. Пік підйому захворюваності очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року. Цього року очікують на чотири штами грипу.

Останні 2-3 сезони мають середній рівень інтенсивності захворюваності, розповіла завідувачка відділу епіднагляду і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ Вікторія Тимчик. Минулого року, за офіційними даними, захворіли 119 тисяч закарпатців, тобто 10% населення області. По допомогу переважно звертаються, коли хворіють діти, але не виключено, що рівень захворюваності значно вищий, адже офіційну статистику ведуть за фактом звернень. На карантин торік закривали половину навчальних закладів області.

Головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк області назвав і перші симптоми захворюваності на грип та радить не займатися самолікуванням. Вже під час перших симптомів потрібно одразу звертатися до сімейного лікаря. Небезепека ще і в ускладненнях від вірусів, особливо для людей групи ризику. Окрему увагу звертають і на бактеріальні ускладнення: запалення легенів, отити, синусити, міокардити. Найважче переносять захворювання люди, які перебувають у групі ризику: діти до 5 років, вагітні, особи віком більше 65 років та ті, у кого є хронічні захворювання.

Цього року вакцина, поставки якої вже почалися, буде чотирьохвалентна. Вже з початку жовтня вона може бути доступна для придбання у аптечній мережі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 3 =