Закарпатські школярі у Словаччині познайомилися із Західними Татрами

Познайомились з Західними Татрами. В рамках Європейського проекту «The Cooperation Krkonose – Tatry – Karpaty» школярі з Польщі, Чехії, Словаччини та України відвідали Татранський національний парк, познайомились з його визначними природніми пам’ятками та поспілкувались з гірськими рятувальниками.

Поїздка в гори для школярів, які приїхали до Словаччини в рамках європейського проекту «Співробітництво Krkonose – Tatry – Karpaty», стала однією з найбільш емоційних подорожей. Вже з верхньої станції гірськоголижного витягу відкривається неймовірна панорама. В цю пору тут нерідко можна побачити, як осінь зустрічається із зимою. Адже перший сніг на високогор’ї інколи випадає навіть у вересні.

Рогаче – це рай для прихильників пішого туризму та велосипедистів, а ще лижників та сноубордистів. Тут прокладено багато туристичних маршрутів, а головне – тут всюди можна помилуватись унікальними краєвидами.

Унікальними видами рослин та тварин опікуються працівники Татранського національного парку. Вони і розробляють туристичні маршрути. А от про безпеку туристів дбають гірські рятувальники. Їхня задача – відшукти заблукалих мандрівників та надати допомогу тим, хто травмувався в горах.

На оснащенні у рятувальників також два позашляховики, кілька скутерів та снігоходи, а ще є спеціальні ноші. Для школірів провели мастер-клас, як ними користуватись.

На службі у рятувальників є і ще один помічник – чотирилапий. Він рятує людей, які потрапили під лавини.

Щоб люди не забували про небезпеку, яка частує в горах та в пам’ять тих, хто там загинув, неподалік адміністартивного будинку, рятувальники створили невеликий меморіальний парк. На кам’яних брилах викарбувані прізвища працівників лісового господарства, які зберігали природні надбання національного парку, людей, які загинули в горах, та рятувальників, які усе своє життя присвятили допомозі іншим.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + six =