В Ужгороді протягом трьох днів навчалися нейрохірурги з усієї України та з-за кордону. Відвідати майстер-клас із нейрохіругрії з використання інтраопераціного нейрофізіологічного моніторингу зголосилося близько 30 медиків. Лікарі прослухали лекції, а також прооперували трьох пацієнтів.
Нейрохірурги уважно слідкують за екраном телевізора, а показуватимуть там не бойовик чи комедію, а онлайн-трансляцію оперативного втручання. Так медики вдосконалюють свої навики в роботі.
У графіку лікарів – три операції, дві з яких на головному мозку. Тим часом в операційній лікарі вже ввели пацієнтці анестезію. Готують доступ до враженої ділянки. Хвору підключили до апарату інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу. Це дозволить лікарю-нейрофізіологу попередити хірурга про можливі ризики.
Медики уважно слідкують за процесом. Адже мало де в Україні є таке обладнання.Оперативне втручання медики проводитимуть з допомогою мікроскопу, адже операція складна: важкодоступна пухлина у стовбурі мозку.
До операції приступили. Володимир Смоланка обережно дійшов до пухлини та видалив її.
На операційному столі – жінка з Хмельницька. Нейрохірурги Закарпаття нерідко оперують жителів усієї України, адже оснащені сучасним обладнанням. В рік лікарі проводять більше тисячі операцій на мозку, хребті. Хірургічна активність у закладі складає 90 %.
Медики, які приїхали на треніг, кажуть: заклад і справді зразковий. Іон Марина – лікар з Молдови переконаний: єдине, чого не вистачає – це впровадження страхової медицини.
Що стосується операції, то вона, кажуть, пройшла успішно. Згодом пацієнтку чекає реабілітація. Медики сподіваються на довге та здорове життя хворої. А в рамках тренінгу у лікарів попереду ще дві операції.