Москаль просить про розслідування в МОЗ через нестачу ліків для Закарпаття

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль звернувся до прем’єр-міністра України з проханням призначити службове розслідування й з’ясувати причини гострого дефіциту медпрепаратів для перитонеального діалізу на Закарпатті. Про це повідомляється на офіційному сайті Москаля.

– Я знаю, що така ж ситуація з цими медпрепаратами і в деяких інших областях України, однак їхні керівники воліють «не виносити сміття з хати» й мовчать, – заявляє Геннадій Москаль. – Ми мовчати не збираємося, оскільки ціна питання – життя 18 важкохворих людей, котрі без цих ліків приречені на швидку смерть. Тому прошу прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана провести службове розслідування за цими кричущими фактами. Найбільше обурює те, що замість негайного вирішення проблеми Мінздоров’я вдалося до маніпуляцій із цифрами й відвертої брехні, стверджуючи, що Закарпаття забезпечене медпрепаратами в достатній кількості.
Цю брехню підхопили на Закарпатті кілька залежних від клану Балог інтернет-ресурсів, для яких життя важкохворих закарпатців, які не можуть прожити без ліків, не має жодного значення, а головне – облити брудом облдержадміністрацію.

Нагадаємо, запас медпрепаратів для перитонеального діалізу мав закінчитися у серпні. З державного бюджету вже другий рік поспіль на ці ліки не виділяють коштів. У липні Закарпаття отримало 1500 комплектів для перитонеального діалізу як гуманітарну допомогу. Цих препаратів вистачить майже на місяць, а через 30 днів медики зможуть закупити ліки і за кошти, що виділили на черговій сесії обласної ради. МОЗ у свою чергу пише: наступні поставки за програмою державних закупівель «Перитонеальний діаліз» очікуються наприкінці липня, у серпні та вересні.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + three =