Загрозу для життя 18 закарпатців вдалося відтермінувати на місяць

Вже майже протягом двох років МОЗ не постачає на Закарпаття перитонеальні препарати для діалізу. В області 18 пацієнтів, які не можуть жити без цих медикаментів, а запаси, як ноголошують медики, у серпні закінчуються. Тим часом в міністерстві охорони здоров’я запевняють: ліки в області є.

1500 комлектів для перитонеального діалізу доставили на Закарпаття. Препарати отримали у якості гуманітарної допомоги. А поставки з МОЗ так і не було. А якби медики не отримали препарати як допомогу – 18 жителів області були б приречені.

Нагадаємо, у серпні закінчуються наявні препарати для перитонеального діалізу. Розчини закуповують частого з обласного, частково з державного бюджету. Однак вже другий рік кошти виділяють саме з бюджету області, а в міністерстві тільки збирають інформацію про потреби, і на цьому все, – принаймні так запевняють керманичі краю. За словами голови ОДА Геннадія Москаля, в МОЗі вже не вперше забувають про виділення коштів.

А тим часом на сайті МОЗ з’являється наступна інформація: «Відповідно до звітності ДП «Укрмедпостач» станом на 01.07.2018 р. у Закарпатській області наявні залишки медичних виробів за напрямом державних закупівель “Перитонеальний діаліз” у кількості 7 457 одиниць, що складає 40,68% річної заявки. Таким чином, стан забезпеченості області відповідає заявленій потребі. Тому заяви про тотальний брак медвиробів для перитонеального діалізу є необґрунтованими.»

Головний нефролог області Василь Стрижак у свою чергу пояснює, мова йде про залишки липня, та й це залишки закупівель.

Хто говорить правду, хто перебільшує, питання інше. На щастя, хворим наразі нічого не загрожує. Гуманітарних ліків вистачить майже на місяць, а через 30 днів медики зможуть закупити і препаратів за кошти, що виділили на черговій сесії. МОЗ у свою чергу пише: наступні поставки за програмою державних закупівель «Перитонеальний діаліз» очікуються наприкінці липня, у серпні та вересні.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 9 =