Юні науковці з Виноградова розробили свій «розумний будинок» і діагностичний модуль

Контролер витоку газу, датчик руху, управління дренажною системою, підключення аварійного живлення та діагностичний модуль – в одному електронному приладі. Такі пристрої винайшли виноградівські школярі.

Свої проекти вони представили на Всеукраїнській виставці «Майбутнє України» в Києві, яку проводить Мала академія наук.

Електронний прилад «розумного» керування всіма системами приватного будинку отримав назву CIMBORA – яке з угорського перекладається «друг». Такий помічник стане в нагоді власникам будинків, – за допомогою мобільного телефону вони зможуть контролювати безпеку комунікаційних систем. У майбутньому юний винахідник Вадим Антолик каже, що хоче розробити пристрій, який буде переробляти пластик на нафту.

У номінації «технічна творчість та винахідництво» переміг проект діагностичного модулю «Blossom» Мирослави Гречин з Виноградова. Винахідниця каже, з допомогою цього модуля можна визначити загальний стан людини та оцінити рівень психологічних процесів – пам’яті, уваги, сприйняття та думки.

Над топовими приладами виноградівська команда винахідників працювала майже рік. Вони старалися розробити пристрої функціональними, простими, легкими у користуванні і головне – доступними в ціні. І це чи не єдиний вагомий аргумент протиснутися на сучасний інтелектуальний ринок.

В команді виноградівських юних інженерів – 15 дітей. Всі вони стали учнями гуртка МАН випадково. Спочатку прийшли до академії наук з цікавості. Тепер це хобі перетворюється на сенс їхнього життя.

Хлопців і дівчат, зацікавлених наукою, на Виноградівщині не так вже і багато. Але і той потенціал, який наразі є, завдання Малої Академії Наук – обов’язково зберегти і зацікавити дітей технічною наукою.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 10 =