На Тячівщині відновлюють зруйновані паводками дамби

На Тячівщині проводять ремонтні роботи з відновлення дамб. Багато років ділянки, які зазнали руйнувань під час паводків, залишалися без належного ремонту. Наразі у селі Терново розпочалося відновлення берегоукріплення річки Тересва. Але багато інших об’єктів району все ще так само потребують ремонту.

Зараз Тересва – мілководна та спокійна. Однак у період дощів річка перетворюється на бурхливий потік, каже голова села Терново Василь Кустрьо. З кожним роком вода підступає все ближче до будинків людей.

Однак ситуація зміниться вже незабаром, роботи з відновлення дамби нещодавно розпочались. Кошти виділили з резервного фонду Кабміну.

Окрім цієї ділянки, дамби відновлять і ще на кількох об’єктах, каже Сергій Стойко, начальник Тячівського міжрайонного управління водного господарства. За його словами, всього з Кабміну на відновлення зруйнованих дамб району виділили 29 млн. 700 тис. грн.

Зокрема, надійшли кошти і на відновлення дамби в селищі Буштино, а це 4 мільйони 700 тисяч грн. Проводиться тендер і по об’єкту у селі Вонігово. Однак виділені кошти на усі ці об’єкти – це лише крапля в морі, у порівнняні з тим, скільки ще треба відновити дамб. Приміром, берег річки Тересва у селі Нересниця – один з об’єктів, де терміново необхідно укріпити берег, каже голова села Василь Гасинець. Але коштів на це нема.

Через те, що програма протипаводкового захисту басейну річки Тиса не фінансується багато років, небезпечною ситуація залишається на багатьох ділянках закарпатських річок. Про необхідність виділення коштів на протипаводкові програми були неодноразові звернення народного депутата України Василя Петьовки до прем’єр-міністра. Народний депутат у вказував на необхідність виділення коштів на берегоукріплення та протипаводкові заходи, адже, внаслідок нефінансування протипаводкових програм, населені пункти постійно страждають від підтоплень та паводків, що несе значну шкоду інфраструктурі та народному господарству. Завдяки, в тому числі, і зверненням народного депутата наразі на Тячівщині розпочали роботи по береукріпленню.

Про необхідність виконання протипаводкових програм та нефінансуванння програми Тиса, а також звернення народних депутатів від Закарпаття до прем’єра – у підсумковій програмі «7 днів».

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =