Закарпатці святкують Преображення Господнє – Яблучний Спас

19 серпня церква відзначає велике свято – Преображення Господнє, або як в народі кажуть – Яблучний Спас. Цього дня християни для освячення приносять на богослужіння різноманітні овочі та фрукти і обов’язково серед них яблука. Кажуть, ця традиція прийшла на Закарпаття відносно недавно – років 15 тому, однак одразу ж сподобалася краянам.

Преображення Господнє – одне з 12 найбільших християнських свят, що відзначають православні та греко-католиками. Святкування Яблучного Спаса триває 9 днів, з 18 до 26 серпня. Припадає на Успінський піст або Спасівку, проте цього дня дозволяється споживати рибу, олію та вино.

Пані Галина розповідає, ще змалку навчена, що цього дня не можна їсти яблука, поки вони не будуть посвячені у церкві. Адже таким чином людина накликає на себе лихо. Також з дитинства не порушує жодних прикмет пов’язаних з цим святом. Каже, сьогодні не можна важко працювати, купатися у водоймах, не слід вплутуватися в конфлікти, лихословити а також заборонено вбивати або проганяти комах, вважається, якщо на руку двічі сіла муха, то весь рік людину буде супроводжувати удача.

Варто додати, свято Преображення символізує закінчення літа. Крім того, прийнято вважати, що після 19 серпня ночі стають довшими та набагато холоднішими.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =