У березні пенсіонери отримають більші виплати – в середньому на 255 гривень

З 1 березня 2019 року в Україні стартує автоматична індексація пенсій. Понад 10 мільйонам пенсіонерів підвищать пенсію у середньому на 255 гривень. Мінімальне зростання – не менше 100 гривень.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду. Крім того, майже 2 мільйони пенсіонерів, які отримують мінімальні та нижче пенсії та повний страховий стаж, отримають одноразові виплати у розмірі 2410 гривень. Це невиплачена індексація за попередні роки. Такий крок став можливим завдяки надходженню коштів від розмитнення «євроблях».

У середньому на 255 гривень більше отримають пенсіонери уже у березні. У рамках щорічної індексації пенсіонерам – а їх в Україні 10 мільйонів 200 тисяч – з 1 березня 2019 року вперше перерахують пенсії автоматично. Розмір підвищення буде неоднаковим, проте не менше 100 гривень.

Загалом підвищені пенсії в країні отримають 8 мільйонів сто тисяч пенсіонерів. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду. Решта – а це мільйон 900 тисяч пенсіонерів із мінімальними та нижче пенсіями при наявності повного страхового стажу отримають одноразові виплати у розмірі 2410 гривень. Це невиплачена індексація за 2014, 2015 та 2016 роки.

Міністр соцполітики розяснив, ці виплати здійснюватимуться двома частинами – по 1205 гривень у березні та квітні, за рахунок коштів, які надійшли від розмитнення «євроблях». Андрій Рева зазначив, що ці доплати – елемент відновлення соціальної справедливості, а автоматична індексація пенсій відтепер проводитиметься щороку, адже це передбачено пенсійною реформою.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + sixteen =