Гривня зміцнилася до долара і євро – але чи надовго?

Зміцнення гривні українці спостерігали протягом травня. І вже у середині місяця офіційний курс НБУ знизився практично до 26 гривень за долар та до 29 гривень з гаком за євро. Проте вже з 20 травня валютні курси почали змінюватися – не у кращу сторону по відношенню до національної валюти України.

26 гривень 7 копійок за долар та 29 гривень 14 копійок за євро – таких мінімальних співвідношень досягли найпопулярніші валюти світу до української гривні 20-22 травня 2019 року. А до цього практично протягом місяця валютні курси щодня зменшувалися на кілька копійок, а подекуди і десятки копійок.

Фахівці втішних прогнозів теж не дають. Кажуть, сезонні валютні коливання – звичне явище для економіки, а зміцнення гривні – тимчасове.

У підтвердження цього, станом на 27 травня 2019 року Нацбанк України встановив долар на рівні 26 гривень 47 копійок, а євро – майже 29 гривень 62 копійки. Тобто ріст курсу валют вже спостерігаємо п’ятий день поспіль. Варто нагадати, що у бюджеті на 2019 рік долар закладений на рівні 29 гривень 40 копійок. Протягом року експерти прогнозують коливання у діапазоні 28 з половиною до 31 гривні за долар США. Тож розраховувати на суттєве зміцнення гривні та стабілізацію економіки фахівці не радять, принаймні, найближчим часом.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + five =