В 2010 році науковці з Кошице виграли європейський грант у 2 млн. євро. Спільними зусиллями створили компанію «Biomedical Engineering».
З 2013 розпочали роботу у повному обсязі. Нині компанія єдина у Словаччині, яка займається виготовленням подібних імплантів. Працюють з усім світом. Імпланти створюють найрізноманітніші.
В Україні досі таких імплантів, зроблених під конкретну особу, не виготовляють. Однак днями кордони відкрили. «Biomedical Engineering» та Медичний центр «Діамед» підписали угоду про співпрацю.
Представники медичного центру кажуть, підписали угоду заради своїх пацієнтів. Нагальна потреба у саме таких, індивідуальних імплантах виникла давно. Зокрема, місяць тому у клініку поступив пацієнт після ДТП. Хлопець у вкрай важкому стані. З ушкодженими черепом. Переніс оперативне втручання. Для повної реабілітації пацієнту потрібно захистити мозок. Для того, аби виготовити імплант, медики зробили обстеження, а зображення травми відправили у Кошице. Представники «Biomedical Engineering» опрацювали його і створили макет.
Хірург пацієнта Юрій Чомоляк особисто перевірив роботу інженерів зі Словаччини. Лікар вніс коригування у макет, підібрав для пацієнта індивідуальну систему кріплення. Згодом інженери компанії приступили власне до процедури виготовлення. У стерильній лабораторії унікальний принтер вже розпочав роботу.
Ексклюзивна методика виготовлення дасть можливість мінімізувати ризики. Адже інмплант буде виготовлено індивідуально під хворого. Як тільки пластина буде готова, її привезуть в Ужгород і лікарі зможуть прооперувати пацієнта. Чим самим врятувати йому життя.