День туризму Закарпаття зустрічає з рядом невирішених проблем

27 вересня у світі відзначають день туризму. Це свято всіх людей, які задіяні у сфері мандрів, а також всіх тих, хто хоч раз подорожував – і не важливо, чи це була просто поїздка за місто, чи відвідини іншої країни.

На Закарпатті туристична сфера – одна з пріоритетних. З кожним роком відвідувачів регіону стає дедалі більше, а це означає, що перспективи в галузі є. Так само, як і проблеми, які треба вирішувати задля того, щоб туриста не лише привабити у наш край, а й спонукати повернутися ще.

Закарпаття – найзахідніший регіон України, де переплелися традиції та культура багатьох народів, що колись населяли цю землю. Цікава історія, неповторна природа, смачна кухня і, що найважливіше, закарпатська гостинність приваблюють дедалі більше туристів з усієї країни та з-за кордону. На Закарпатті 2018 рік оголошений роком гастрономічного туризму, і саме цьому його виду цьогоріч присвячували найбільше уваги. Найрізноманітніші конференції, майстер-класи, а також дегустації проводили чи не щотижня.

Також не варто забувати про гастрономічні фестивалі. З-поміж таких одним з найцікавіших є «Гуцульська бриндзя», який щороку у вересні проходить на Рахівщині.

Проте відвідувач прагне, щоб його постійно дивували, і фахівці туристичної сфери над цим працюють. А тому асортимент гастрономічних новинок щороку поповнюється.

Разом з тим є чимало проблем у цій сфері, які треба вирішувати. Важливо виокремити бездіяльність місцевих рад від безвідповідальності місцевих жителів. Як варіант – штрафи за засмічення навколишнього середовища. Чи не найбільше уваги наразі приділяють інфраструктурі – ремонти доріг у пріоритеті.

Ще однією проблемою регіону, про яку ми вже розповідали, є громадські вбиральні, яких не вистачає як на трасах, так і в самих населених пунктах. Зі слів начальника управління туризму та курортів департаменту економічного розвитку Закарпатської ОДА Любові Когуч, роботу у цьому напрямку також здійснюють. Проект передбачає облаштування 7 пунктів, де встановлять оглядові майданчики, окрім того, там буде питна вода і найголовніше – громадські вбиральні. Реалізувати проект мають до кінця 2019 року, а тому час ще є.

Щодо інших проблем галузі, то тут хочеться згадати про Укрзалізницю. Незрозуміла політика організації сполучення із Закарпаттям аж ніяк не сприяє розвитку туризму в нашому регіоні. Окрім того, в області ніяк не запустять аеропорт. Очевидно, що проблем багато і деякі з них потребують негайного вирішення. Разом з тим хочеться вірити, що поступово все владнається і Закарпаття стане тією «Землею, наближеною до неба»…

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =