У вимушених переселенців, які перебралися на Закарпаття, проблем менше не стає

За 5 років війни на сході переселенці роз’їхалися по всій Україні, а хто за кордон. На Закарпатті ВПО теж не бракує. Як і проблем, з якими змушені боротися внутрішньо переміщені особи. Проблем багато – від питання реєстрації дитини до права голосу.

Своє право на законну пенсію по інвалідності переселенка Інна Ільїна повинна доводити. Жінка з вересня 2014-го року проживає в Ужгороді. Нещодавно їздила в особистих справах в Авдіївку. Після цього їй призупинили видачу коштів. Згодом поновили, але не в повному обсязі. З’ясувалося, причиною є поїздка жінки за кордон.

Паспорт є, прописки – нема. Без місця реєстрації залишилася 14-ріічна дитина Костянтина Блажевича. Запит із пакетом документів чоловік направив до ГУ ДМС України, щоб з’ясувати, в чому справа.

На цьому список проблем, які постають перед внутрішньо переміщеними особами, не закінчується. Скоро вибори, але чи матимуть право проголосувати переселенці – під питанням. Адже ця проблема до сих пір не врегульована.

За словами радниці з питань ВПО у Закарпатській області Анжели Бабкіної, проблеми переселенців не зникають, а скоріше навпаки, вони стають дедалі більшими. Тому доводиться звертатися до центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Таких в Україні близько ста.

За минулі два роки до центрів надання безоплатної вторинної. правової допомоги звернулися 18-ть переселенців. Цього року таких вже понад два десятки. Тому тим, у кого виникають труднощі в захисті своїх прав, варто звернутися по допомогу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 7 =