Тарифи на газ у 2020 році залишаються невизначеними

Якою буде вартість газу після нового року? Це питання хвилює всіх українців, адже контракт з Росією закінчується 31 грудня 2019 року. Наразі «Нафтогаз» пропонує кілька варіантів оплати і вартості, однак лише до квітня 2020 року.

Всім платникам за послуги з газопостачання відомо, що наразі в Україні діє система, коли щомісяця «Нафтогаз» встановлює іншу ціну. Наприклад, у жовтні 2019 року за куб газу закарпатці сплачували 6,28 грн., у листопаді – 7,07 грн., в грудні доведеться сплатити 6,30. А що ж буде з наступного року? З 2020 року ціни на газ для населення мали б стати ринковими. Проте «Нафтогаз» пропонує споживачам протягом опалювального періоду купувати блакитне паливо за фіксованими цінами. Всі охочі можуть відмовитися від цієї пропозиції і купувати газ за ринковою ціною.

Отже, споживачам, які хочуть отримувати газ за ціною, що буде змінюватися щомісяця до кінця опалювального сезону в залежності від ринкових обставин, необхідно з 10 до 24 грудня звернутися до своїх регіональних збутових компаній і написати заяву про відмову від гарантованої ціни і вони щомісяця будуть оплачувати газ за регульованими цінами. Проте якщо з гарантованою ціною є хоч якась чіткість, принаймні до квітня 2020 року, то помісячна вартість відома лише за січень.

Якими можуть бути ринкові умови після Нового року – ключове питання. Усе залежить від того, чи вдасться підписати новий транзитний контракт з «Газпромом». Поки що прогресу в цьому питанні нема.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − ten =