Чому Україна найбідніша в Європи? Думки закарпатських експертів

З 10 до 7,5 % знизиться інфляція в Україні у 2019 році – такі прогнози дають аналітики згідно з даними Рейтерс. Інфляція в країні сповільниться у наступному році до показника 2013 року. Проте Національний банк України у 2018 році анонсував підвищення інфляції з 8,9 до 10,1 %, а прогноз на 2019 рік – 7,4%.

Україна – найбідніша країна Європи. Згідно з даними останнього звіту МВФ, за показником ВВП на душу населення Україну обійшла лише Молдова. Крім того, Україна отримала останнє місце серед країн, де офіційні зарплати – найменші. Крім того, на покупну спроможність українців впливає й інфляція. Люди обурені, адже ціни постійно підвищуються, тарифи на комунальні послуги зростають, одним словом, життя знецінюється.

Усі необхідні ресурси для процвітання України – наявні, але з кожним роком персічним громадянам жити стає дедалі нестерпніше. Виникає питання: чому такі працелюбні українці так бідно живуть на родючій та багатій землі. Як наслідок – тінізація доходів, у результаті чого чималі кошти не надходять до державного бюджету.

Верховна Рада підтримала проект державного бюджету на 2019 рік, у якому передбачено зростання соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна зарплата підвищиться на 12% і становитиме з 1 січня наступного року 4173 гривні. Протей інфляція в країні – неминуча. Аналітики, згідно з даними Рейтер, спрогнозують зниження її рівня з 10 до 7,5 %.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала проект державного бюджету на 2019 рік, у якому закладено макроекономічні показники з ростом реального ВВП на 3% при інфляції 7,4%.

Крім того, інфляційні процеси активізуються з нового року, каже доктор економічних наук Володимир Проскура, завдяки черговому підняттю мінімальної зарплати з 1 січня 2019 року без підвищення продуктивності праці. Але рівень інфляції залежатиме у цілому від політики країни. Виходить, уряд з одного боку – підвищує доходи населення, а з іншого – інфляція їх, як то кажуть, з’їдає, і покупна спроможність пересічних українців знижується. І у результаті – Україна – найбідніша у Європі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 2 =