Члени аграрного комітету ВР на зустрічі без краваток

Зустріч членів комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин стартувала з екскурсії на одному з провідних підприємств виноробної галузі Закарпаття. СП Айсберг ЛТД – а це понад мільйон саджанців винограду на площі 272 гектара землі, виробництво понад 50 видів вина під торговою маркою «Чизай».

Трохи історії. 4 з половиною тисячі гектарів виноградників, в основному європейської селекції, – така статистика Закарпаття у 1944 році. До 1985 року площі зросли до 14 тисяч гектарів. Далі їх знищили після підписання Горбачовим відповідного закону. Частково площі відновили. До 2011 року в Україні діяла державна програма підтримки виноградарства.

Про необхідність підтримки садівництва та виноградарства в країні говорить і представник АСОЦІАЦІЇ «Укрсадвинпром».

Представники комітету з питань агрополітики та навколишнього середовища Національної ради Словацької республіки долучилися до обговорення проблем галузі, поділилися досвідом та дали кілька порад.

Зустріч без краваток мала позитивний результат – члени комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з перших вуст почули про наболіле від підприємців, обмінялися досвідом з країною сусідкою.

Представники аграрного комітету запевнили, відстоюватимуть необхідність державної підтримки виноградарства та інших сільськогосподарських галузей вже найближчим часом, адже фундамент розвитку аграрної сфери необхідно закласти вже, і найближчим часом внести законодавчі зміни і працювати на позитивний результат.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − three =