Кількість захворілих на туберкульоз на Закарпатті торік зросла на 14 %. Такі дані озвучили в обласному центрі легеневих хвороб. Як і в попередні роки, в соціальній структурі продовжують переважати непрацюючі, пенсіонери, безхатьки. Наразі ж одна з основних проблем фтизіатрів – недофінансування.
Попри низку досягнень у профілактиці та лікуванні туберкульозу на Закарпатті, показники захворюваності залишаються невтішними, розповів генеральний директор центру легеневих хвороб Василь Скрип. Серед захворілих переважають непрацюючі, пенсіонери, безхатьки. Як правило, це соціально незахищені верстви населення.
Тим часом, лікарі приділяють особливу роль профілактиці хвороби. Вакциною від туберкульозу область забезпечена. А батьки стали більш свідомі – зменшилась кількість відмов від щеплень. Велику роль у ефективному лікуванні цієї недуги відіграє і раннє її виявлення. Серед досягнень у лікуванні пацієнтів – використання нових більш ефективних препаратів.
Одна з основних проблем фтизіатрів – недофінансування. На центр легеневих хвороб цього року коштів передбачено значно менше ніж торік. А в 27 пакетів медпослуг, які фінансуватиме НСЗУ, не включена боротьба з туберкульозом.
З огляду на ситуацію працівники фтизіатричної служби звернулися із проханням максимально підтримати петицію «Щодо недопущення руйнування фтизіатричної галузі України».