Запобігання паводкам, мінімізація ризиків і наслідків, а також управління засухами у басейні річки Уж – така мета реалізації спільного українсько- словацького проєкту «Спільні заходи із запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р. Уж». Про основні завдання та кроки щодо його реалізації журналістам розповіли на прес-конференції у Басейновому управлінні водних ресурсів річки Тиса в Ужгороді.
Ініціювало розробку спільного українсько-словацького проєкту «Спільні заходи із запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р. Уж» Басейнове управління водних ресурсів річки Тиси, розповів його начальник Олег Кисіль. 90% проєкту профінансує Євросоюз, решта – за державні кошти країни-учасника. Територія охоплення – басейн річки Уж. З української сторони це – Ужгородський, Перечинський і Великоберезнянський райони.
Проєкт реалізовується за партнерства Ужгородської міськради, ГО «Екосфера» та Словацького водогосподарського підприємства. Він передбачає аерофотозйомку, топогеодезичні роботи для розробки цифрової моделі басейну річки Уж, що дасть можливість розробити зони та створити карти ризиків затоплення.
Для Ужгорода також закартують зони ризику – тобто будуть визначені будинки та об’єкти інфраструктури, які потрапляють або можуть потрапити у зону підтоплення. Також у рамках проєкту передбачений комплекс досліджень, а потім і робіт для подолання маловоддя річки Уж.
Для тимчасового утримання води планують побудувати регулюючу споруду – щось на зразок греблі, орієнтовно біля підвісного мосту Боздоського парку. Це дасть можливість утримувати воду на рівні метр-півтора і обводнити парк.
Варто додати, вся інформація про хід реалізації проєкту буде висвітлена на сайті, аби громадськість могла слідкувати і контролювати процес.