На Закарпатті найближчим часом варто очікувати збільшення кількості ОТГ. В області у 72-х громадах тривають обговорення щодо створення ОТГ. Це при тому, що за 3,5 роки не було виконано норму щодо створення перспективного плану. Регіон через гальмування децентралізації втратив мільйони гривень.
Децентралізація на Закарпатті активізувалася. Позитивний висновок про об’єднання отримала Горондівська громада. Громада встигла провести сесію та навітьнадіслати рішення до ЦВК. Більше того, визнано спроможною і скандальну Мукачівську ОТГ.
На черзі перемовини щодо створення громади проводять Рахівського міська громада, Чинадіївська селищна, Усть-чорнянська селищна. Наступного тижня відбудеться обговррення щодо створення Хустської міської ОТГ. Крім того, наприкінці червня закінчився 4-й етап створення ЦНАПів. В області подали вісім заявок, а загалом по Україні – 179.
Попри теперішні успіхи, за словами консультанта Закарпатського РВ АМу з правових питань Олега Лукші, область втратила мільйони гривень. Зокрема потенційні ОТГ не отримали землі сільсько-господарського призначення, що знаходяться поза населеними пунктами.
Щоб об’єднатися, ОТГ мають щонайбільше 3 місяці. На кінець жовтня призначено вибори до об’єднаних громад. В іншому випадку громади не будуть включені в бюджетний проект на наступний рік.