Закарпаття на останньому місці в Україні за кількістю створених ОТГ

«Закарпаття у новому етапі децентралізації та дорожній карті реформ в Україні 2019-2020 років» – під такою назвою пройшов V Регіональний Форум місцевого самоврядування і громадських об’єднань в Ужгороді.

За круглим столом у ректораті УжНУ зібралися фахівці та представники міст і сіл краю, аби обговорити нові завдання та вектори співпраці на шляху реалізації децентралізаційної реформи в області.

З вітальних слів та нагородження почесними грамотами лідерів уже існуючих ОТГ та голів активних населених пунктів стартував V Регіональний Форум місцевого самоврядування і громадських об’єднань у ректораті УжНУ.

Черговий етап децентралізаційної реформи вимагає постановки завдань згідно з Урядовою «Дорожньою картою» дій та рішень, які б сприяли підтримці вже існуючих ОТГ і утворенню нових.

Всього 6 ОТГ за три з половиною роки реформ з-понад 50 потенційних може бути на Закарпатті.

Багато уваги на форумі приділили аналізу причин, чому Закарпаття займає останню – тобто 24 – позицію серед областей країни за кількістю створених ОТГ. Закарпаття – єдина область країни, яка з 2015 року не має Перспективного плану формування територій спроможних громад. Це одна з основних проблем на шляху реалізації децентралізаційної реформи у краї. Гальмують реформу також супротив окремих голів населених пунктів, які бояться втратити посаду, штучне блокування процесів.

Поділилися досвідом створення ОТГ та першими результати й голови вже діючих громад.

Результатом форуму стала резолюція, яку підтримали всі учасники круглого столу. У документі розписали кроки до співпраці усіх учасників цього процесу для реалізації Дорожньої карти дій нового етапу децентралізаційної реформи.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 11 =