Закарпаття – лідер серед регіонів країни за кількістю хворих на аритмію серця

Аритмія – одна з найпоширеніших хвороб серця. Закарпаття – лідер серед регіонів країни за кількістю хворих на цей недуг. Небезпечна вона не тільки наслідками, а тим, що симптоми для людини не відчутні, тому виявити аритмію важко. Адже збій у роботі серця може відбуватися нерівномірними інтервалами, приступами чи миттєво, тоді обстеження, до прикладу, кардіограма порушення не зафіксує.

Пан Василь з селища Великий Бичків, що на Рахівщині – вже понад півроку пацієнт обласного кардіодиспансеру в Ужгороді. Неритмічна робота серця – або аритмія – небезпечна хвороба, адже симптоми її здебільшого невідчутні для людини. Крім того, видів аритмії понад сотня.Проте порушення ритму серця поділяють на дві частини: брадикардія – рідкий пульс – 20-30 ударів, паузи від 10 і більше секунд, і тахікардія – прискорене серцебиття.

Якщо при інфаркті серце заболіло і людина звертається до лікаря, то аритмію виявити важче. Адже порушення ритму роботи серця можуть відбуватися раптово, приступодібно чи виникати з різними інтервалами, відповідно тоді кардіограма відхилення не зафіксує. Тому пацієнти пізно звертаються до медиків, що ускладнює лікування. Крім того, аритмологія – одна з найскладніших частин кардіології. А фахівців – аритмологів в Україні всього кілька десятків.

Брадикардія лікується за допомогою вживлення під шкіру кардіостимулятора. Акумулятор розрахований приблизно на 10 років, потім його замінюють і людина далі ходить з приладом.З 1998 року майже 3 тисячам закарпатців вживлений кардіостимулятор продовжив і покращив життя.

За допомогою програматора, який схожий на комп’ютер, моніторять роботу серця хворого. Варто додати, кардіоцентрзабезпечиний усіма видами програматорів, які застосовують у карділології – а це 6 приладів різних виробників.

Більш складні для виявлення аритмії – тахікардії. Їх наслідки – раптова зупинка серця. Пацієнтам, у яких діагностували ризик раптової смерті, імплантують кардіовертерний дефібрилятор.

Ще один небезпечний вид аритмії – фібриляція передсердь – надзвичайно поширена в кардіології.

Наступний етап хвороби, коли вже електрична кардіоверсія не допомагає, пацієнт, або продовжує жити з цією аритмією, контролюючи її, або застосовують електрофізіологічні методи лікування, які слід починати якомога раніше, адже на ранніх стадіях аритмії результат такого втручання – 80%, на пізніх 30-40. Операція складна і дороговартісна.

Електрофізіологічна амбулаторія буде і на Закарпатті. Світовий банк виділив кошти, зараз у процесі закупка складного обладнання для операційної хірургічного відділення кадрдіоцентру. Перші втручання заплановано орієнтовно наквітень цього року. Варто додати, лікування кардіостимуляторами та дифібриляторами вартістю від 100 до 400 тисяч гривень для пацієнтів кардіодиспанеру – безкоштовне.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 3 =