Волевиявлення

У неділю, 9 лютого, в селі Жнятино відбулися збори громади. Головною метою зустрічі була потреба людей обговорити питання створення об’єднаної територіальної громади. За словами Івана Ороса, людям навіть не пояснили, чому ж приєднання до Мукачівської ОТГ неможливе. Був присутнім на зборах і голова Горондівської ОТГ – Іван Туряниця. Чоловікові навіть не дали можливості висловитися, і пояснити, чому в обласному керівництві не дають добро, так би мовити на приєднання до Мукачівської міської ОТГ. Ні Іванові Турянці, ні жнятинським сільським депутатам слова не дали, не поважаючи думки меншості – людей, які  підтримують приєднання Жнятина до Горондівської ОТГ.Жнятинський сільський голова в свою чергу зазначає, що Івана Туряницю запросили виключно длятого, щоб він почув позицію громади. Опісля зборів ми все ж поспілкувались з головою Горондівської ОТГ. Він висловив свою думку, чому ж уряд не погоджує приєднання Жнятина до Мукачівської ОТГ та чому Закарпатська ОДА не дала позитивний висновок.Варто зазначити, що Горондівською сільською радою був надісланий лист до в.о. голови Закарпатської ОДА О. Гетманенко, в якому коротко описана вся історія об’єднання, що почалася ще в 2016 році. Так в листі зазначають:
“Головою Закарпатської ОДА був внесений проект Перспективного плану, який був схвалений обласною радою і затверджений урядом. Так Горондівська ОТГ у плані була визначена у конфігурації Горонда, Страбичово, Жнятино і була передбачена за всіма критеріями як спроможна”
Якщо добровільне утворення ОТГ на законодавчому рівні не регламентоване саме такою конфігурацією складових територіальних громад як у відповідному Перспективному плані конкретної області, то добровільне приєднання до раніш утвореної ОТГ, навпаки, строго і чітко регламентоване його відповідністю Перспективному плану формування територій громад області(розділ ІІ, 8, частина І Закону України «Про добровільне обєднання ТГ»…
Отже, рішення про приєднання Жнятинської сільради до Мукачева є незаконним, оскільки суперечить затвердженому Перспективному плану, Закону Про добровільне об’єднання громад та Методиці формування спроможних громад (суперечить нормам щодо відстані до потенційного центру та не має твердого покриття шляху)»
Тож горондівці вважають недоцільним вносити будь-які зміни до Перспективного плану по Горондівській ОТГ. Ну а позиції жнятинціврозділюяться.Але все ж більшість прагне до Мукачева і досі не розуміє чому таке приєднання є неможливим.
На зібранні більшістю жнятинців було ухвалено звернення до Кабінету Міністрів України та Закарпатської ОДА з вимогою внести зміни в перспективний план Закарпатської області і визначити їхню громаду в межах Мукачівської ОТГ. Згідно чинного законодавства, наразі об’єднання до ОТГ відбувається в межах затверджених перспективних планів та карт, затверджених обласною адміністрацією. Нагадаємо, перспективний план ОТГ в Закарпатській області, затверджений, відбулись вибори, в тому числі і до Горондівської ОТГ, яку  уряд визнав спроможною.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 20 =