Водники Словацької республіки та України обмінювались досвідом

Співпраця України з сусідньою Словацькою республікою існує вже з 97-го року. У двох країн є спільна річка – Уж, а відтак і спільні проблеми: паводки , засмічення, льодоходи… Тож, за словами голови держагентства водних ресурсів України, без співробітництва з водниками країни- сусідки нам не обійтись.

Будь-яка діяльність на словацько-українських прикордонних водах проводиться у відповідності до Угоди між Урядами двох держав з питань водного господарства. Комісії проаналізували гідрометеорологічну ситуацію на спільних водотоках та провели оцінку паводкової ситуації на прикордонних ділянках. Також розглянули напрацювання робочих груп з питань гідрометеорології та охорони якості прикордонних вод.

В рамках свого візиту делегація оглянула і гідротехнічні об’єкти Закарпаття,зокрема міні-гес Шипіт та Шипіт -2. За словами водників, такий об’єкт може бути прикладом, як при грамотному проектуванні та а в подальшому при правильній експлуатації водних ресурсів можна досягти потрібного результату.

До слова, у Словацькій республіці також є чимало подібних гідротехнічних об’єктів. В країні навчились користуватись енергетичним потенціалом річок без шкоди для довкілля. Один з плюсів будівництва міні-гес: проектанти об’єктів турбуються і про протипаводковий захист. В рамках робочої зустрічі сторони також обговорили про можливі спільні проекти із залучення грантових коштів Євросоюзу.

В умовах недостатнього фінансування, спільні проекти, на думку українських водників, це реальна можливість для нашої країни зробити бодай якісь кроки в плані реформ та захисту від паводків.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 17 =