Воєнний стан в Україні завершено, але частина його положень збережеться

Воєнний стан завершено, він виконав свої задачі, проте деякі положення все ж збережуть. Про це оголосив Президент Петро Порошенко під час засідання Ради нацбезпеки і оборони. Особливий режим було введено місяць тому у десяти областях України через загрозу нападу Росії.

Передислокація військ, посилення протиповітряної оборони, навчання резервістів першої черги, пришвидшення взаємодії армійських підрозділів – воєнний стан допоміг виявити і вирішити нагальні проблеми армії, і скоординувати владу на місцях із військовими. Загроза нападу з боку Росії все ще гостра, підкреслив Президент, але Україна тепер до нього готова.

Особливий режим тепер знято, проте Держприкордонслужба може продовжити окремі положення – як посилена охорона кордонів і заборона на в’їзд чоловікам з Росії. Також Президент підкреслив, що Україна і далі буде пробувати здійснити переходи кораблів Азовським морем, аби укріпити базу у Бердянську.

Єдине, чого не вдалося досягнути за час дії воєнного стану – це звільнення українських моряків з російського полону, заявив Президент. Двадцять два з двадцяти чотирьох захоплених українців вже оголосили себе військовополоненими і відмовилися давати свідчення у російському суді. Петро Порошенко звернувся до них та їхніх родин зі словами підтримки, підкресливши – особисто боротиметься за повернення кожного з них.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 4 =