Вітряки на Боржавських полонинах: «за» і «проти»

Близько року на Закарпатті тривають дебати щодо забудови Боржавських полонин. Досі сторони не змогли знайти компроміс. Одні стверджують, що вітрові електростанції зашкодять довкіллю, інші ці твердження називають фейковими.

Питання, будувати вітряки на Боржавських полонин чи ні, досі не вирішили. Активісти та екологи наполягають, що забудова вкрай негативно вплине на тамтешню природу. Кажуть: 34 вітряки висотою у 150 метрів завеликі для Боржавських хребтів, а ще це втрати економіки туризму та рекреації регіону. Також негативні зміни навколишнього середовища відчують червонокнижні птахи.

А звіт з оцінки впливу на довкілля науковців, які досліджували місцевість, активісти називають необ’єктивним. Мовляв, у ньому не показані всі негативні наслідки на природу від забудови ВЕС.

Представники забудовника запевняють, що всі критичні зауваження екологів – фейкові, а вітроелектростанції допоможуть області виробляти альтернативне джерело енергії та продавати за «зеленим тарифом». Забудовником є турецька фірма, яка готова вкласти у проект 120 млн євро. Термін його реалізації – 25 років. Будівництво відбуватиметься у 3 етапи на Свалявщині та Воловеччині. Через популярність Міжгірщини, як туристичного регіону, цей район виключили з проекту.

За словами доктора економічних наук Володимира Приходька, на ВЕС обіцяють 30 стабільних робочих місць та близько 250 під час забудови. Інвестор також сплачуватиме кошти за оренду землі. Кажуть, Воловецька селищна рада вже отримала понад 636 тис. грн. за оренду 11,6 га.

Екологи підготували звернення до громадських організацій з приводу не допустити забудову Боржави. Рішення стосовно будівництва приймає департамент екології Закарпатської ОДА. Активісти обіцяють подати до суду, якщо рішення буде на користь інвестора.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × three =