Відкриту екскурсію провели в римо-католицькому храмі у Хусті

У Хусті вкотре провели відкриту екскурсію для всіх охочих. Екскурсоводом був отець Олександр Сулінчак, а темою екскурсії – історія римо-католицького храму Святої Анни, де він є настоятелем.

Хустяни та гості міста зібралися біля римо-католицького храму Святої Анни, аби дізнатися його історію в усіх подробицях. Людям було цікаво вивідати таємниці, які зберігають ці давні стіни, свідки появи і розвитку Хустської парафії. Збудована церква з особливого каменю – руїн Хустського замку.

Хто, як не господар, знає і розкаже все про святу обитель? Тож екскурсоводом став настоятель храму – отець Олександр. Зізнається, що досвід має чималий, адже туристи часто навідуються сюди і він залюбки відає їм як історичні факти, так і сьогодення.

Розповідаючи про духовну фортецю, Олександр Сулінчак згадав і про вівтар, і про унікальний розпис храму, і про місця для сповіді та церковного хору. Наголосив, що впродовж свого існування церква зазнавала змін та реконструкцій.

Серед найдавніших елементів святині є сходи, що ведуть на балкон та на горище. Вони залишилися у спадок з давніх часів і не зазнавали змін. Крім того, давніми є дзвони і годинник, що, як розповідають, теж із замку. Отець Олександр продемонстрував відвідувачам звучання найдавнішого музичного інструменту, яким церква не може не пишатися. Передувала цьому розповідь про те, кому довелося грати на цьому інструменті. Охочі могли самі спробувати торкнутися клавіш органу кінця 19-го – початку 20-го століття.
Останнім часом можна почути, що церква носить ім’я обох батьків Пречистої Діви Марії – не тільки її матері Святої Анни, а і батька – праведного Йоакима. Цю версію отець не заперечив, каже, що обидві версії мають право на життя.

Учасники вільної екскурсії у захваті. Вони по-новому відкрили для себе сам храм.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − eighteen =