Українська валюта продовжує знецінюватися

Цього тижня курси валют стали темою для обговорень як серед пересічних громадян, так і серед економістів та фінансистів. Іноземна валюта з кожним днем дорожчає, тим часом ажіотажу біля обмінників поки немає. Журналісти “М-Студіо” вислухали думку експертів щодо того, з чим може бути пов’язане падіння гривні.

Для довідки, долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника – 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року – 35,66 грн. Наразі ажіотажу біля мукачівських обмінних пунктів не помітили. Проте людей хвилює, чому курс щодня росте.

У Нацбанку пояснюють це зростаючим попитом на валюту з боку нафтогазових трейдерів, а також імпортерів споживчих товарів, які заздалегідь вирішили запастися «зеленими».

Банкіри мають своє пояснення валютних коливань. Так, головний економіст кількох банків Олексій Блінов зазначив, «Невелика хвиля девальваційного тиску на гривню, що спостерігається на цьому тижні, пов’язана з активізацією державних витрат, які традиційно припадають на кінець місяця, а також на великі обсяги відшкодування ПДВ». Проте збагнути пересічним громадянам причини зростання курсів долара та євро важко, а от наслідки знецінення гривні розуміють добре!

Курсова різниця коливається, на жаль, не на користь споживача – підтверджують і фахівці. Крім того, забезпечення гідного рівня життя – це норма цивілізованого суспільства та одне з конституційних прав українців. Проте, не єдине, якого не дотримуються в Україні.

Чи скористаються українці своїм конституційним правом заявляти свої претензії до Конституційного суду та чи вплине валютну політику в державі – питання наразі риторичне. Тим часом, валютний ринок живе свої життям, а українці масово продовжують виїжджати на заробітки, а згодом і на ПМЖ за кордон, бо вижити в Україні стає все важче, і найгірше безперспективно.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 11 =