Україну зобов’язали підвищити ціну на газ ще 10 років тому – Порошенко

Україна взяла на себе обов’язки зрівняти внутрішні і зовнішні ціни на газ ще у 2008 році, за підписом прем’єр-міністра того часу. Про це заявив Президент Петро Порошенко сьогодні, 31 жовтня, під час зустрічі з представниками бізнесу.

За його словами, розрахунки по старих кредитах наразі складають 54 млрд боргу. “Меморандум з МВФ підписали 31 жовтня 2008 року. Рівно 10 років тому, дивно, що опозиція не святкує цю урочисту дату”, – сказав він.

“Хто на той час був прем’єр-міністром, я називати не буду. Французькою це звучить так: “Шерше ля фам”. Але хто б там не був, подібні зобов’язання носять не персональний характер, а міжнародно-правовий характер. Хоча, брали одні, а виконувати мають інші. Селяві”, – додав президент.

За словами президента, якби Україні не потрібно було виплачувати борги, вона б змогла утриматися від траншу МВФ.

Угоду про врегулювання ціни на газ в Україні підписали у 2008 році тодішній керівник МВФ Домінік Стросс-Канн та прем’єр-міністр України того часу Юлія Тимошенко. Порошенко також сказав, що відповідні зобов’язання Україна взяла, коли прем’єр-міністр Володимир Гройсман ще був мером Вінниці.

19 жовтня 2018 року Кабмін підняв ціни на газ для населення, щоб Україна могла отримати кредит МВФ. З 1 листопада ціна зросте на 23,5% та для газопостачальних компаній складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується у березні 2019 року.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − eighteen =