У Мукачеві молитовно вшанували пам’ять Теодора Ромжі

31 жовтня на території Мукачівської центральної районної лікарні молитовно вшанували пам’ять Теодора Ромжі, єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. Ще один мученик української землі, який не схилив своєї голови перед кривавим молохом комуністичного терору.

З дитинства Теодор відчував покликання до служіння Богу, мріяв навертати людей до Христа. Після зайняття Закарпаття радянськими військами, в умовах посиленого тиску і наступу на ГКЦ, молодий єпископ виявив значну енергію. Владика Ромжа всіляко підтримує духовенство та своїх вірних. Рішуче виступав проти приєднання єпархії до православної церкви, говорив про неприпустимість зради. Єпископ Теодор завжди відчував, що вірність Святому Отцю, вірність Католицькій церкві є визначальним мотивом його життя і діяльності.

Вплив Теодора на віруючих був надзвичайно великим, що і викликало різке невдоволення тодішньої радянської влади. Для багатьох він і сьогодні є прикладом для наслідування

Теодора Ромжу, мукачівського греко-католицького єпископа, в 2001 році у Львові під час візиту в Україну Папа Римський Іоанн Павло ІІ проголосив блаженним.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − 4 =