У Мукачівському районі запрацювала електронна медична система «eHealth»

Записатися до лікаря на прийом, перевірити наявність ліків у медзакладах чи аптеках, отримати рецепт на препарат — скоро це все можна буде зробити, не виходячи з дому.

Наразі ж пацієнти Закарпатської області вже можуть записуватись на прийом у режимі онлайн, обравши лікаря, зручний день та час через першу електронну медичну систему eHealth. Окрім того, вона має замінити стопки паперів на електронний ресурс, яким зможуть користуватися і лікарі, і пацієнти.

Міністерство охорони здоров’я України запустило першу електронну медичну систему eHealth. Мукачівський район став першим в області, де наразі пацієнти за допомогою цієї системи зможуть записуватись на прийом до лікаря у режимі онлайн.

Серед плюсів запровадження такої системи є відсутність черг та економія часу, адже зараз пацієнт матиме змогу записуватись на прийом до лікаря на зручні для нього день та час, не виходячи з дому.

Щоб записатись на прийом до лікаря онлайн, варто зареєструватись у базі системи “eHealth”. Це можна зробити на сайті проектного офісу eHealth, через комп’ютер або смартфон. Якщо пацієнт не може зробити цього самотужки, він має змогу звернутися за допомогою до реєстратора лікарні.

Перехід на онлайн-режим запису спростить процес надання первинної допомоги не лише для пацієнта, а і для лікаря.

Обов`язковою умовою для онлайн запису є наявність інтернету. Проте, на жаль, не всі села Мукачівського району мають швидкісний інтернет.

Оскільки ще не всі люди знають про необхідність запису до лікаря онлайн, ще мають місце і живі черги у лікарнях. Таких пацієнтів також будуть приймати.

Наразі Оксана Меняєва – завідувач Кольчинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини стала першим лікарем, до якого пацієнти вже записалися через електронну систему.

Як бачимо, процес запущений, і поступово всі громадяни будуть долучатись до електронної медичної системи. Проте не лише онлайн запис до лікаря у перевагах такої системи. Вже через 3 місяці лікарі відійдуть від паперових рецептів, і перейдуть на елетронні.
Окрім того, планують запровадити електронні картки пацієнта. Безпека даних пацієнта — одна з ключових вимог до «еНealth». Оскільки у системі з’являтиметься щоразу більше інформації, то рано чи пізно там будуть дані про стан здоров’я, діагноз, аналізи, відвідування того чи іншого лікаря, рецепти ліків, які призначатимуться пацієнтові. Тобто вся «чутлива» інформація, яка має бути належним чином захищена. Повну конфіденційність пацієнтам гарантує Конституція України, Цивільний та Кримінальний кодекси, а також закони «Про захист персональних даних» і «Про доступ до публічної інформації».

Кінцева мета МОЗ – до 2020 року запустити повноцінну систему eHealth, яка б відображала взаємини не тільки лікарні і держави, а й була базою медичних карт всіх українців.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + 11 =