15-річна мукачівка, яка захворіла на менінгіт, опритомніла і почувається краще

Лікарі Закарпатської дитячої обласної лікарні протягом тижня боролися за життя дитини, у якої діагностували менінгоенцефаліт невідомої етіології.

За словами родичів, напередодні дитина скаржилася на погане самопочуття, наступного дня її стан погіршився і батьки звернулись до медзакладу. Кілька днів дівчина перебувала у важкому стані, наприкінці тижня прийшла до свідомості.

Погіршення зору та слуху, параліч, водянка головного мозку та смерть – ось неповний перелік того, що може чекати хворого на менінгіт. Переплутати його симптоми з ГРВІ дуже легко. У 15-річної школярки з Мукачева діагностували менінгіт.

Найчастіше захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Але можна «підчепити» його і від речі чи під час потискання руки, якщо носій інфекції кашляв або чхав на них.

«Носіїв менінгококу важко виявити. Вони безсимптомні. Людина носить менінгококову інфекцію у носоглотці, а сама не хворіє. А коли потрапляє в оточення людей з ослабленим імунітетом, вони можуть заразитися, – пояснює в.о. головного лікаря Обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк. Усіх, хто був в контакті з хворою дівчинкою неодмінно обстежують, а в школі проводяться всі протиепідемічні заходи.
Слід пам’ятати, що отримати менінгіт можна й інакше. Він може стати ускладненням грипу, паротиту, туберкульозу, кору та краснухи, навіть гаймориту або отиту. Його можуть викликати і грибки.Та в усіх випадках перші симптоми хвороби будуть схожі.

Однією з явних ознак менінгококової інфекції є специфічна висипка червоного кольору, переважно на сідницях, нижніх кінцівках, пахових западинах та тулубі.Найбільш надійний спосіб уберегтися – вакцинація. Вона вводиться один раз на 5 років, але не є в обов’язковому переліку.

Впродовж останніх років чимало людей в Україні відмовлялися від будь-яких щеплень. У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що до різкого падіння рівня імунізації призвела як нестача вакцин у 2009 – 2015 роках, так і антинаукові небезпечні міфи та свідчення, не підтверджені доказовою медициною, що поширювалися в Україні з 2008 року і підірвали довіру до вакцинації в суспільстві. «Показники охоплення дітей віком до року підвищуються, але все ще не досягають 95%, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я», – зазначили в МОЗ.

Робити чи не робити щеплення – вирішувати батькам. Головне, кажуть лікарі, в разі занедужання не займатися самолікуванням. Також дотримуватися елементарних правил особистої гігієни. А за останньою інформацією, яку нам надали, 15-річна дівчина, що захворіла на менінгіт, вже прийшла до тями і почувається краще.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 3 =