На Тячівщині одна з виборчих дільниць відкрилася із запізненням

На Закарпатті одна ДВК відкрилася із запізненням, інформує громадянська мережа ОПОРА.

Дільнична виборча комісія №210508 у селі Глибокий Потік, округ №71 (центр – Тячів) відкрила свої двері для виборців о 8:12. Також на цій дільниці, за інформацією спостерігача ОПОРИ, розміщені всього 2 великі виборчі скриньки та одна маленька.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, дільниця запрацювала приблизно о 8:12. Крім цього, на цій ДВК відсутні інформаційні плакати про політичні партії. На стінах розміщені лише плакати з інформацією про кандидатів-мажоритарників.

Крім цього, на ДВК розміщено лише 2 великі скриньки для бюлетенів та одна маленька. На цій дільниці, згідно із даними сайту Державного реєстру виборців, є 1974 виборці, отже, вона є великою, тому, згідно із Законом на дільниці має бути не менше шести стаціонарних виборчих скриньок.

Відповідно до частини 1 статті 85 Закону України “Про вибори народних депутатів”, голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці.

Згідно з частиною 7 статті 83 Закону України “Про вибори народних депутатів”, у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов’язковому порядку розміщує виготовлені окружною виборчою комісією за рахунок коштів Державного бюджету України плакати, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів, за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, а також виборчі списки від кожної партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, списки кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному одномандатному окрузі, та інформаційні плакати, передбачені частинами четвертою та п’ятою статті 63 цього Закону, які розміщуються в порядку розташування партій, кандидатів у депутати у виборчих бюлетенях для голосування відповідно у загальнодержавному та одномандатному округах.

Відповідно до частини 7 статті 83 Закону України “Про вибори народних депутатів”, кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − eight =