У “день тиші” закарпатськй поліції 32 рази повідомили про можливі передвиборчі порушення

Загалом з початку виборчого процесу на виборах до Верховної Ради України в поліцію Закарпаття надійшло 203 повідомлення щодо порушень виборчого законодавства. За даними фактами розпочато 5 кримінальних проваджень, складено 34 адмінпротоколи.

Учора, в так званий день тиші, коли заборонена будь-яка політична агітація, пов’язана з виборчим процесом, до поліції Закарпаття надійшло 32 повідомлення щодо можливих порушень виборчого законодавства. Усі вони були внесені в журнал Єдиного обліку й за даними фактами розпочались перевірки.

Як наслідок, розпочато одне кримінальне провадження за фактом можливого підкупу виборців (місто Чоп) і складено один адміністративний протокол (місто Берегово) за ст.212-10 КУпАП (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації).

Загалом станом на сьогодні у поліцію області надійшло 203 заяви та повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Усі звернення громадян ретельно розглядаються та приймаються відповідні рішення. Зокрема, складено 34 адмінпротоколи за фактами невідповідності агітаційних матеріалів вимогам закону та незаконної агітації. Рішення щодо них прийматиме суд.

Також розпочато 5 кримінальних проваджень: 4 – за фактами підкупу виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) в Ужгороді, Чопі та Виноградові, одне – за фактом викрадення агітаційного банера одного з кандидатів у Великому Березному (ст.185 ККУ).

Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу і нагадує, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зокрема, за підкуп виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком від 5 до 7 років.

Кримінальну відповідальність передбачено за перешкоджання здійсненню виборчого права (ст.157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (ст.158 ККУ), за порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ) тощо, повідомляє відділ комуніікації поліції Закарпаття.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − fourteen =