На Закарпатті почали квітнути сакури

На Закарпаття прийшла справжня весна! Про це сповіщає цвіт сакури. Хоча мукачівці мали змогу насолодитися квітом японської вишні ще в лютому завдяки так званій шаленій сакурі – пік цвітіння прогнозують найближчими днями.

Традиційно період цвітіння сакури припадає на 2-гу половину квітня і триває приблизно тиждень. Але залежно від погоди ці дерева можуть розбуятися і раніше. Існує легенда, що дерева з ніжно-рожевим цвітом потрапили на Закарпаття завдяки японцям. Вони їхали з візитом до Австрійського Імператора Франца Йосипа 1 і в подарунок везли саджанці сакури. Але за офіційною версією сакура була завезена в Ужгород у 1923 році. Саме тоді, коли чеська влада активно розбудовувала мікрорайон Галагов – сьогодні центр Ужгорода. Так японська вишня прижилася в м’якому кліматі Закарпаття і стала його візитівкою.

Одне з найкращих місць «ханамі» в Мукачеві – вулиця Маргітича. На вулиці Ужгородській розташована алея з сакурами довжиною 1300 метрів. А от на площі Федорова є сакура, яка вже встигла відцвісти. За свою аномальну поведінку це дерево називають «скаженим». Його цвіт можна побачити навіть узимку в люті морози. Бажаєте влаштувати традиційне японське ханамі? Тоді розстеліть під деревом покривало, а з собою прихопіть щось смачненьке. Саме такий ритуал – пікнік практикують японці. Та найголовніше, що їхати для цього до країни сонячного сходу не треба.

Сезон милування сакурою до болю короткий. Але яскраві враження від нього залишаються на довго – до наступного цвітіння.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − six =