21 мільйон гривень в якості субвенції з держбюджету отримав Ужгород ще на початку серпня. Кошти цільового призначення – для реконструкції набережної Незалежності, а освоїти їх мають до кінця року. Поспіхом мерія виготовила проект, поспіхом планували і приступити до робот. Однак питання не погодили з громадою, відтак з серпня в Ужгороді тривають протести.
Неодноразово активісти зривали роботи, адже набережна – архітектурна пам’ятка, окрім того, тут найдовша липова алея Європи. Проти реконструкції не мають нічого, однак тільки з відповідними документами та належним проектом. Ну, і власне домоглися. На початку цього тижня проект реконструкції відкориговано разом з ініціативною групою громади.
Дизайн нових лавиць, ліхтарів, зелених насаджень обіцяють обговорювати разом з ініціативною групою. Пропонують навіть взяти на роботу когось із громадських активістів. І розпочали роботи з асфальтного покриття.
Однак і на цьому тижні без скандалу не обійшлось. Під час робіт, під товстим шаром асфальту виявили бруківку, вочевидь, ще 30-х років. Підрядник проекту Ігор Петрик каже, першочергово мають зробити фрезерування асфальту. Роботи, каже, необхідні для того, аби дослідити довжину ділянки, де тягнеться бруківка. Наприкінці тижня реконструкцію розпочали. Активісти ж пообіцяли взяти питання на свій контроль.
Що ж кажуть про реконструкцію набережною пересічні ужгородці. Потрібні тут зміни чи ні? – думки різні. А на рахунок липової алеї жителям хвилюватися не варто. Принаймні, в цьому переконаний Фелікс Гербут – дендролог. Тож варто сподіватися, що цілісність пам’ятки не буде втрачена, як і субвенція з держказни.