Пропозиція роботи за кордоном може перетворитися на справжнє рабство

30 липня щорічно в Україні та світі відзначатиметься Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Шахраї у погоні заробити вербують жінок, чоловіків та навіть дітей, а потім як «живий товар» постачають у сексуальне, трудове рабство, та буває – віддають на органи.

Довгоочікувана робота за кордоном, як надія на краще життя, не часто, але може обернутися трагедію. А «золоті гори», які обіцяють роботодавці, перетворюються на рабство. Торік правоохоронці зафіксували вісьмох потерпілих від торгівлі людьми. Цього року відкрили три кримінальні провадження. Щоб не попасти на гачок злочинців, радять не довіряти малознайомим.

Рекомендують обов’язково перевіряти і фірми роботодавців. Вже цього року статус постраждалого має 1 особа, ще троє проходять процедуру його отримання. Таким людям держава виплачує 5 тисяч гривень. Але реальні цифри куди більш кричущі. Громадяни просто бояться про це говорити вголос. Тому фахівці вкотре наголошують: при зверненні за допомогою уся процедура повністю конфіденційна.

В Україні від торгівлі людьми постраждали 85 жінок, 5 неповнолітніх та 7 малолітніх дітей. На Закарпатті про дітей не йдеться. Частіше від трудової експлуатації на гачок попадаються чоловіки, а це 60-70%, решта – сексуальна. Свою жертву зловмисники везуть до Росії та країн Європи, буває – Азії. Завдяки тим громадянам, які зрештою звертаються, вдається піймати і самих торговців.

Якщо вже так сталося, що ви потрапили в халепу, варто не зволікати і звертатися за допомогою на гарячі лінії «102» та «527». Так само можуть звертатися і рідні, які запідозрили неладне.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − 6 =