Профільний комітет ВРУ рекомендував прийняти за основу електромобільні проекти №3476 та №3477

У четвер, 9 липня, Комітет з питань із питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді внести до порядку денного сесії та прийняти за основу законопроекти №3476 та №3477, спрямовані на розвиток галузі електротранспорту та стимулювання його попиту в Україні.
Законопроекти №3476 та №3477 створять умови для будівництва в Україні легкових автомобілів, автобусів, вантажівок та спецтехніки з електричними двигунами. Окрім того, підвищать попит на електротранспорт в Україні та розширять перелік преференцій для покупців електромобілів, таким чином зробивши їх доступнішими для придбання.
Ініціатором законопроектів є народний депутат від «ужгородського» мажоритарного округу Роберт Горват. Серед співавторів також група народних депутатів від Закарпаття: представники групи «Довіра» Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Владіслав Поляк, «слуги народу» Ігор Кривошеєв, Михайло Лаба, Анатолій Костюх та представник «Батьківщини» Іван Крулько.
«Ми стали ще на крок ближчими до електромобілів made in Ukraine. Після прийняття ці законопроекти кардинально змінять податкову та митну політику в галузі будівництва та імпорту транспорту на електротязі. Це дасть змогу привести до країни міжнародних інвесторів, розпочати у нас будівництво електрокарів відомих світових виробників, повністю перезапустити вітчизняну автомобілебудівну галузь, давши їй вихід на європейські ринки», – пояснив ініціатор законопроектів Роберт Горват.
Автори проектів пропонують до 31 грудня 2028 року звільнити від ПДВ і мита обладнання та комплектуючі для виробництва електротранспорту; до 31 грудня 2033 року звільнити від оподаткування прибуток, отриманий від реалізації електромобілів, електродвигунів, батарей та зарядних пристроїв. Водночас, українцям, які купують електрокари, планують надати податкову знижку з ПДФО (з 2026 до кінця 2030 року) та продовжити звільнення електромобілів від ПДВ до кінця 2025 року. Обов’язковою стане частка публічних закупівель електромобілів не менше 50% від загальної кількості придбаного транспорту до 2030 року.
На думку Роберта Горвата, віддалений ефект від реалізації цих кроків та запуску автомобільної галузі (робочі місця, податки, тощо) кардинально вплине на економіку регіонів та країни загалом.


«Наскільки знаю, закарпатський «Єврокар» уже працює над тим, щоб на заводі виробляли електрокари Volkswagen. Для регіону робота з таким інвестором – справжній прорив. А законопроекти №3476 та №3477 дадуть той необхідний фундамент, на якому цю співпрацю можна буде ефективно налагоджувати», – заявив Горват.
Наразі в Україні існує достатній промисловий потенціал для виробництва електричного автотранспорту: п‘ять автобусних заводів, один завод вантажних автомобілів, наявні потужності по виробництву близько 300 тисяч легкових автомобілів на трьох заводах. Вже налагоджено серійне виробництво трамваїв та тролейбусів. На цій базі, переконаний Роберт Горват, можна розвивати успішний ринок будівництва електротранспорту, водночас приваблюючи міжнародних інвесторів для створення нових виробничих майданчиків. Додамо також, що листи Голові Верховної Ради на підтримку електромобільних законопроектів уже надіслали мер Львова Андрій Садовий та голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.
Зауважимо, що пільгове оподаткування імпорту електрокарів, запроваджене протягом минулих років, уже збільшило кількість ввезених автомобілів на електротязі з 1706 од. у 2016 році до 3210 од. у 2017 році і до 5557 од. у 2018 році. У 2019 році в Україні було зареєстровано 7542 автотранспортних засобів на електротязі.

 

 

Пресслужба народного депутата України Роберта Горвата

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =