Проблемне сусідство. Вирішити конфлікт

Вже не один рік на Тячівщині триває конфлікт між колективом школи і сусідами закладу. Останні блокують вхід до школи. . Це створює масу незручностей для дітей та викладачів. В Углянській дитячій школі мистецтв навчаються 115 дітей не тільки з Углі, а і з шести навколишніх сіл Тереблянської долини. Гру на народних музичних інструментах, фортепіано та скрипці, а також вокальне, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво юним талантам викладають 12 фахівців. Викладачі школи часто виступають на сценах району, а учні презентують Тячівщину на районних та обласних конкурсах і займають призові місця. ДШМ бере участь і у міжнародних проєктах. Випускники школи продовжують свій шлях у мистецтві у вищих навчальних закладах.Мистецький заклад у селі функціонує з 1987 року. Розташований у будівлі колишнього гуртожитку, що належав технологічному заводу. Тут же знаходяться і квартири, де мешкають люди. Директор ДШМ Василь Токар розповідає: рік тому кілька сусідів почали конфліктувати з колективом. І присвоїли вхід, спільний для жильців та школи. Дійшло до того, що жильці заблокували школу. І викладачі були змушені проводити заняття, де прийдеться. Такий саморобний вхід створює багато незручностей для дітей. Підніматись на другий поверх і спускатись крутими сходами вузького входу тісно і небезпечно. До того ж, іншого варіанту заходити до класів, окрім як через концертний зал, немає. А це суперечить сценічній культурі. Також у відібраній частині приміщення залишились вбиральні школи.

Викладачі додають: куди вже тільки не звертались за допомогою – до поліції, прокуратури, районної, обласної адміністрації, та у відповідь отримували одні відписки. Сільська влада теж розводить руками. З проханням втрутитись у ситуацію владу просили і батьки учнів школи. Але минув рік, а віз і нині там.

Керівник закладу розповідає: днями у приміщенні школи перекривали дах. При вході до приміщення встановили будівельні риштування. На час ремонту заняття тимчасово проводили у сільському клубі. Що було далі – за межами здорового глузду.Викладачки мистецької школи досі не можуть оговтатися від інциденту. У школі створені комфортні умови для навчання. Проведено ремонти, закуплені нові меблі. Для того, щоби збільшити кількість класних приміщень, нещодавно коштом районного бюджету придбали приміщення на першому поверсі будівлі. Викладачі дбають про те, щоби юні таланти навчались прекрасному у гарних, естетично оформлених класах.

Тим часом сусідки впевнені у своїй правоті. Кажуть, в будівлі був ще один вхід, але його закрили 20 років тому. Теперішнє блокування входу пояснюють турботою про здоров’я сусідів похилого віку. Мовляв, юні таланти заважають відпочивати. Викладачі Углянської школи мистецтв сподіваються, що зрештою здоровий глузд переможе, і влада зверне увагу на свавілля жильців будинку. Адже обдаровані діти мають беззаперечне право на достойні умови навчання , а викладацький колектив – на повагу та гідне ставлення.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 11 =