Підтримка садівництва: компенсація коштів із держбюджету

Закарпатські садоводи днями отримали компенсацію з державного бюджету на закладання й нагляд за саджанцями, передбачені відповідною програмою підтримки садівництва та ягідництва в Україні. Закарпатське фермерське господарство “Фуджі Сад 2011”, вже шостий рік на садівничому ринку України. За цей час підприємство в декілька разів збільшило свою площу, що сьогодні досягає декількох сотень гектарів, а також вирощування та продаж різних сортів яблук. Як розповідає директор фермерського господарства, розпочинали власними силами, а з часом приєднались до державної програми підтримки садівництва та ягідництва України. Вона передбачала фінансове відшкодування на закладання та нагляд за молодими саджанцями Вже декілька останніх років, програма існувала тільки на папері. Садоводи вкладали власні кошти в розвиток свого господарства, однак в замін від держави нічого так й не отримували. І тільки днями, обіцяні кошти, які чекали ще у 2013 році, було таки відшкодовано з державного бюджету, однак тільки частково.

Після окупації Росією Автономної Республіки Крим, Закарпаття стало чи не центром садівництва в Україні. Однак відповідної фінансової підтримки з Києва область не отримувала. Садівники власними силами намагались утримати свої господарства, догляд за якими потрібний цілий рік, незалежно від пори року. Завдяки небайдужим закарпатським народним депутатам, зокрема члену парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Василю Петьовці, садівництво в області отримало нове дихання, каже очільник фермерського господарства ФУДЖІ САД 2011. Й фінансове відшкодування по вищезгаданій програмі, цьому яскравий доказ .

Також на Закарпатті два роки тому була ухвалена регіональна програма розвитку садівництва до 2020 року, що не має аналогів в Україні. Завдяки цій програмі, яка передбачала фінансове відшкодування закладення молодих саджанців, область поповнилась ще декількома фермерськими господарствами та сотнями гектарів саду.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + two =