Підтримка молодих фахівців

Народні депутати з групи «Довіра», серед яких закарпатці Роберт Горват та Валерій Лунченко, зареєстрували у Верховній Раді законопроект про державну підтримку молодих фахівців у галузях освіти та медицини. У разі прийняття Закон дозволить щомісяця виплачувати працівникам додаткові надбавки в розмірі від 100% до 20% посадового окладу протягом 5 років роботи.
Як пояснив один із співавторів законопроєкту, народний депутат України Роберт Горват, фактично мова йде про доплату до заробітної плати протягом перших 5 років працевлаштування. Депутати пропонують здійснювати її наступним чином:

100% посадового окладу протягом 1-го року працевлаштування;

80% посадового окладу протягом 2-го року працевлаштування;

60% посадового окладу протягом 3-го року працевлаштування;

40% посадового окладу протягом 4-го року працевлаштування;

20% посадового окладу протягом 5-го року працевлаштування.

«Законопроєкт №2826 дозволить зробити роботу для молодих фахівців-медиків та освітян більш привабливою та краще оплачуваною. Звісно, цей проект не вирішить усіх проблем, з котрими нині доводиться мати справу фахівцям обох галузей чи загалом ринку праці в Україні. Однак, сподіваюся, молоді люди зможуть частіше залишатися вдома та реалізовувати себе в обраній професії, замість того, щоб шукати щастя за кордоном».
За підрахунками авторів законопроекту, запровадження такої допомоги вимагатиме щонайменше 4,8 млрд грн. вже у перший рік дії закону. Впровадити його пропонують із 1 січня 2021 року. На думку авторів, реалізація цієї норми має зменшити відтік молоді із освітньої і медичної галузей та подальшу їх еміграцією за межі України

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 5 =