Особливості місцевих виборів

«Закарпаття напередодні місцевих виборів: нові правила голосування та старт кампанії» – такій темі присвятили брифінг в Ужгородському пресклубі. Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатті, розповів про основні зміни до виборчого законодавства стосовно місцевих виборів 25 жовтня. Людям варто знати не тільки за кого голосувати, а як.  Малих громад –  до 10 тисяч виборців –  у Закарпатті 34. Де більше 10 тисяч – кандидати у депутати будуть висуватися суто від партій, тобто самовисуванці балотуватися у великих громадах не можуть, виключення – на голову громади. Якщо кандидат на посаду голови не набере понад 50%, то буде повторне голосування. Прогнозують 2 тур у містах Ужгород та Мукачево. 5 вересня стартував виборчий процес. Районні, міські, селищні та сільські виборчі комісії, створені у серпні, поділили, відповідно, громади, райони і область на округи. Закарпаття має 6 виборчих округів – за принципом 6 районів краю – на виборах до обласної ради.

У період з 15 до 24 вересня всі партії мають провести з’їзди, де визначаться з кандидатами. А після їх реєстрації у виборчих комісіях, оприлюднять списки.

Обличчя партії – тобто перший кандидат у списку – 100% проходить у раду, решта – рівномірно будуть розподілені по виборчим округам. Виборець  обов’язково має голосувати за партію, а за кандидата – факультативно. Якщо ж навпаки – такий бюлетень вважатиметься зіпсованим. Депутати, які подолають виборчу квоту мають шанс зайти у радую Ще одна новація – гендерна. У кожній п’ятірці списку – представництво обох статей не менше 2. Варто нагадати, до 10 вересня – останній термін зміни виборчої адреси за місцем проживання, а не реєстрації.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + two =