Нардеп Роберт Горват просить забезпечити ліками хворих на дистрофію Дюшена

Народний депутат Роберт Горват звернувся до в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун із проханням забезпечити фінансування закупівлі ліків для людей, які страждають від м’язової дистрофії Дюшена. Про це нардеп написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“М’язова дистрофія Дюшена – діагноз, на щастя, мало відомий більшості українців. Однак для 444 громадян України, для 444 українських сімей ця хвороба є жорстокою реальністю, з якою їм доводиться боротися самотужки. Мусимо визнати, що держава, не дивлячись на всі законодавчі гарантії, не надає хворим на дистрофію Дюшена належного лікування та критично важливої терапії через відсутність бюджетного фінансування”, – зазначив депутат.

Як зазначив народний депутат, сучасна терапія м’язової дистрофії Дюшена передбачає застосування кортикостероїдів, що дозволяють відтермінувати втрату здатності рухатись, контроль і підтримку серцевої та дихальної діяльності, заходи з профілактики та лікування ламкості кісток, а в окремих випадках включає хірургічні операції та реабілітаційні процедури, які потребують залучення значних фінансових ресурсів. При цьому, більшість сімей хворих не мають можливості за власні кошти забезпечити дороговартісне лікування, яке здатне хоча б якось полегшити симптоми хвороби.

«Саме тому я звернувся із запитом до в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун із проханням забезпечити фінансування закупівель медикаментів для громадян, що страждають від цієї недуги. Окрім того, вважаю за необхідне нарешті розробити та впровадити чіткі галузеві стандарти для лікування м’язової дистрофії Дюшена. В Україні вони все ще відсутні, а це ускладнює роботу лікарів та часто призводить до неефективного лікування пацієнтів. Очікую на відповідь та конкретні кроки для вирішення цієї проблеми», – заявив Роберт Горват.

Наслідки м’язової дистрофії Дюшена проявляються у втраті рухових функцій хворих, що згодом зумовлює прикутість до інвалідного візка. При прогресуванні захворювання уражається шлунково-кишковий тракт і такі життєво важливі органи, як серце та легені. Починаючи з раннього віку хвороба призводить до неможливості участі дитини у соціальному житті та неспроможності здійснювати виконання щоденних життєво важливих процесів. Внаслідок цього хворим необхідний безперервний догляд із залученням інших осіб.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =