МОЗ заперечує слова Москаля про нестачу медпрепаратів

Закарпаття забезпечене медичними виробами за напрямом “Перитонеальний діаліз” відповідно до потреби, – так відповіли у Міністерстві охорони здоров’я України на заяву голови ОДА Геннадія Москаля про критичну нестачу лікарських засобів.

Минулого тижня Геннадій Москаль заявив, що через бездіяльність МОЗ області не вистачає препаратів для перитонеального діалізу. Через це життя 18 людей, яким необхідна нирково-замісна терапія, опинилося під загрозою. Відтак обласна влада звернулася по допомогу до Угорщини.

Натомість у МОЗ повідомили: відповідно до звітності ДП «Укрмедпостач» (що формується на основі даних від обласних департаментів), до якого регулярно надходить інформація про використання матеріальних цінностей, отриманих централізовано за бюджетними програмами, станом на 01.07.2018 р. у Закарпатській області наявні залишки медичних виробів за напрямом державних закупівель “Перитонеальний діаліз” у кількості 7 457 одиниць, що складає 40,68% річної заявки. Таким чином, стан забезпеченості області відповідає заявленій потребі. Тому заяви про тотальний брак медвиробів для перитонеального діалізу є необґрунтованими. Наступні поставки за програмою державних закупівель “Перитонеальний діаліз” очікуються наприкінці липня, у серпні та вересні.

МОЗ України застерігає Закарпатську ОДА та її голову щодо розповсюдження недостовірної інформації та закликає забезпечити достовірність інформації щодо наявності та використання життєво необхідних пацієнтам області медвиробів, яку надають медичні заклади в департамент охорони здоров’я ОДА, і щодо залишків закладами охорони здоров’я області до МОЗ України.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × four =