Ліквідація наслідків стихії

Після чергової потужної стихії на Закарпатті минуло більше тижня. Однак люди досі не можуть оговтатися від неї.

Наразі збитки, завдані буревієм та градобоєм, становлять понад 60 млн. грн. Такі попередні підрахунки комісій, що обстежували пошкоджені приватні дворогосподарства, соціальні об’єкти, лісовий фонд, об’єкти інфраструктури тощо. Найбільше постраждали будинки приватного сектору (завдані збитки оцінюються на суму близько 37 мільйонів гривень), об’єкти інфраструктури (14,3 мільйони гривень), бюджетна сфера (8,2 мільйони гривень) та лісовий фонд (4,6 мільйонів гривень).
– Сума збитків дає підстави звертатися в Кабінет міністрів України для отримання відшкодування з Резервного фонду, – зазначає Геннадій Москаль. – На сьогодні в постраждалих районах продовжуються роботи з уточнення завданих збитків і підготовка проектно-кошторисної документації, необхідної для ліквідації наслідків стихійного лиха.
На Хустщині червнева стихія зачепила три населених пункти. Село Нанково постраждало найбільше: обвалений міст, пошкоджений сільський будинок культури та кілька десятків житлових будинків, що залишились без даху – повністю або частково. Збитки тут становлять близько 1-го мільйона гривень. Ліквідували наслідки стихії всім селом.
В будинку родини Волощук унаслідок страшного буревію шиферне покриття розлетілося по подвір’ю, як паперове. Постраждалий пан Михайло розповідає, що очевидицею червневого урагану стала їхня старенька бабуся, яка у час негоди знаходилися вдома сама. Вітер практично повністю зніс дах, і він одразу перетворився на купу непотребу. Всередині будинку стеля намокла і вкрилася плямами, а подекуди й деформувалася. Де-не-де з’явилися й тріщини. На другому поверсі проживання стало неможливим. За актом обстеження комісії, збитки родини становлять 35 тисяч гривень. Пан Михайло ж порахував витрати на ремонт і сам, вони сягнули майже 100 тисяч. На компенсацію від держави родина Волощук дуже сподівається, аби передусім вийти із боргів.
Відновлення комунальних об’єктів цілком можливе за державний кошт, чого не скажеш про цивільний сектор. Чи відшкодує уряд збитки селянам? – питання, яке поки без відповіді.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + 13 =