Нещасний випадок з немовлям у ліфті в місті Суми, що призвів до загибелі дитини, викликав неабиякий резонанс. В таких випадках завжди думаєш, що можна було б зробити, аби уникнути біди. Перевірку підйомників у Мукачеві проводила і наша знімальна група.
Недбалість, а також нехтування правилами безпеки, часто стають причиною нещасних випадків. Ліфти у багатоповерхівках часто ламаються, застрягають між поверхами, а подекуди стають вбивчими машинами. Пані Наталя – мати двох дітей – розказує, що через зіпсований підйомник у їхньому будинку, що по вулиці Митрополита Володимира, 4, їй довелося купити новий дитячий візок. А її старша дитина-школяр заради власної безпеки вимушена до квартири підніматись пішки з важким рюкзаком.
Мешканці стверджують, що навіть лампочки і підлогу всередині замінюють власним коштом. В під’їзді цього будинку проживає багато сімей з маленькими дітьми, які мешкають саме на верхніх поверхах. Чистота у підйомнику теж не в пошані, а лампочка не світить, а швидше жевріє.
Проблему поганої роботи підіймача найбільш гостро переживають родини з малими дітьми і мешканці верхніх поверхів. Але є й такі, хто на це зовсім не зважає.
Підйомник за вказаною адресою обслуговує підприємство «Ліфт-ЕКО». «Скарг щодо несправності цього ліфта за останній період ми не отримували. Але я відправлю робітників найближчим часом, щоб вони перевірили роботу дверей і стан підіймача в цілому» –повідомив у телефонній розмові директор компанії «Ліфт-ЕКО» Василь Сеник.
Знімальна група «М-Студіо» поїхала перевірити підйомники й в інших будинках. У багатоповерхівці, що по вулиці Гойди, 10, ситуація з попереднім будинком дуже схожа. Ліфт цієї багатоповерхівки знаходиться на балансі «Закарпатліфт». Жителі стверджують, що на виклики реагують швидко – і тільки.
За номерами підприємства «Закарпатліфт», що вказані на цьому підйомнику, нам повідомили, що скарг не отримували, а нашу інформацію візьмуть до уваги.
Але є й такі будинки, де пожильці справністю і роботою свого ліфта задоволені.
Трагічна загибель немовля у ліфті, яка сталася у Сумах, ще раз показала, що ліфти можуть становити реальну загрозу життю тих, хто ними користується. Та і правил безпеки користування підіймачем ще ніхто не відміняв. Отже: 1. Діти входять в ліфт після дорослих і виходять з нього першими. 2. При перевезенні дитини у візку візьміть дитину на руки, ввійдіть в кабіну, а далі вкотіть візок. 3. Коли виходите, спочатку викотіть порожній візок, а далі вийдіть з дитиною на руках. 4 Дітям заборонено їздити в ліфті без дорослих. Це – не правила етикету, це правила безпеки!