У Закарпатському кардіодиспансері застосовують сучасні методи діагностики

Сучасні методи діагностики серцево-судинних хвороб та новітні технології застосовують у диспансерно-поліклінічному відділенні Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Так, широко використовують велоергометрію, холтерівське моніторування. А з серпня минулого року в кардіоцентрі у пригоді лікарям став новий сучасний ультразвуковий апарат «Акусон ЕС СІ 2000 Прайм» фірми «Сіменс».

Микола Ватрала, 58-річний житель села Верхнє Водяне, що на Рахівщині, скаржився на болі у грудях. Його сімейний лікар порадив звернутися до обласного кардіодиспансеру в місті Ужгород для обстеження.

Аби поставити точно діагноз та призначити лікування пацієнту у кардіоцентрі, крім загальноклінічних обстежень, застосовують сучасну методику діагностики серцевих захворювань – велоергометрія.

Велоергометрія фактично виявляє, як змінюється тиск, як реагують коронарні судини пацієнта на фізичні навантаження. Проводяться такі обстеження для прогнозу подальшого перебігу хвороби. Проте ця методика, крім показів для застосування, має й протипокази. Серед основних – це аритмія, шлуночкові тахикардії, пароксизма шлуночкових тахикардій, тобто ті загрозливі стани для життя людини, які можна спровокувати фізичними навантаженнями.

Велоегрометрія застосовується також у спортивних клініках, аби визначити, наскільки спортсмени витривалі. У кардіоцентрі використовують новітні технології для діагностики серцевих хвороб.

Сучасний апарат більш об’єктивізує роботу лікарів з діагностування кардіопаталогій. Крім того, він дозволяє робити внутрішньо-серцеві дослідження за допомогою спеціальних катетерних датчиків, які вводяться пацієнту під час інтервеційних процедур.

Широко застосовують у кардіодиспансері й холтерівське моніторування як додаткове обстеження. Фактично це цілодобовий моніторинг роботи серця. Потім лікар за допомогою спеціальної програми обробляє отримані дані для постановки чи підтвердження діагнозу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − 8 =