Як уберегтись від вірусного гепатиту?

Вірусні гепатити – одна із актуальних проблем сьогоднішньої медицини. Особливо це стосується України, яка входить у рейтинг із 28 країн світу, на які припадає основна частка захворювань. Ці країни переважно із середнім та низьким рівнем доходів. В минулому році, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі налічувалось близько 300 млн. чоловік, в яких встановлений діагноз гепатит А,В,С.

На Закарпатті щорічно реєструють від 700 до 900 випадків вірусних гепатитів. Основну частку, до 80% із них, займає гострий вірусний гепатит А, який можна віднести до кишкових інфекцій. Тут Закарпаття займає перше місце серед інших областей України. Гепатити В та С становлять 120-150 випадків на рік.

Основною профілактикою у боротьбі з гепатитами є вакцинація. Однак вона стосується тільки Гепатиту А та В. Для гепатиту С вакцини поки не існує, а тому медики радять ретельно дотримуватись основних правил гігієни. Захворювання на початковій стадії майже ніяк себе не проявляє, а тому хвора людина не здогадується, що може заразити інших. В зв’язку із цим, медики закликають закарпатців проводити лабораторний аналіз або ж швидке експрес-тестування на гепатит С.

Та медики наголошують гепатит – це не вирок. Сьогодні успішно лікують як гепатит А, В так й складнішу форму гепатиту С. Цього року, зі слів голови обласної інфекційної лікарні, планується пролікувати більше 100 хворих на хронічні вірусні гепатити В і С.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 12 =