Брифінг директора обласного департаменту освіти і науки

Майже 160 тис. закарпатських школярів закінчили черговий навчальний рік. Яким він був, з журналістами поділилась директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації. Брифінг головний освітянин краю розпочала зі статистичних даних. Так, в області працює 667 загальноосвітніх навчальних закладів, з яких 7 приватної форми власності. Всі вони, за словами Ганни Сопкової, впорались із запланованим календарним планом.

Що ж стосується дошкільної освіти, то головною проблемою в краї залишається брак місць в садочках. Згідно з оприлюдненими даними на 100 місць претендують 123 дитини дошкільного віку. Вирішити цю проблему департамент освіти намагається через розширення мережі садочків та навчально-виховних комплексів. Так у минулому році було введено в експлуатацію 2 новобудови в с. Дюла Виноградівського району та в с. Тересва Тячівського району. Однак це тільки частково вирішення, яке потребує додаткового фінансування.

Не оминули під час брифінгу й старт зовнішнього незалежного оцінювання. У випускників на днях вже відбулось тестування з Української мови та л-ри, результати обіцяють надати до 15 червня. У цьому році до проведення ЗНО, в області залучено близько трьох тис. педагогічних працівників. Усього ж зареєстровано понад 9 тис. закарпатських випускників. Майже всі вони з’явились на перше тестування.

Щоправда не обійшлось на першому тестуванні й без вилучення. Так під час проходження ЗНО, 19 учнів не змогли його завершити через порушення правил, про які вони були попереджені заздалегідь. Для них участь у ЗНО завершена, й атестат про закінчення загальної середньої освіти вони зможуть отримати тільки через рік.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =